Системи зрошення обліпихових садів

Для вирощування обліпихи підходить майже будь-який добре дренажований ґрунт з двома винятками: для неї не підходять занадто кислі ґрунти з рН нижче 5,5 і болотисті, з надмірною вологістю.

Для хорошого розвитку обліпиха потрібує максимум світла та прекрасно витримує температуру від -40°С до + 40°С. Плантація обліпихи може витримати 2-3 жорстоких засухи, але витрати на систему зрошення будуть абсолютно виправдані, так як можуть істотно підвищити врожайність.

Обліпиха входить до тієї підгрупи ягід, що вирощують в Україні давно. Вона є трендовою на сьогодні в світі, проте залишається малопоширеною (як іще ожина й аґрус, наприклад). Деякі плодові господарства вводять обліпиху до структури площ задля експерименту, щоб урізноманітнити ягідну лінійку. Питома вага таких насаджень, як правило, не перевищує 1-1,5%, проте подекуди вони можуть дати навіть більший урожай, аніж звичні для «плодовиків» культури. Особливо цікаво вирощувати ягоди обліпихи тим господарствам, які бажають збільшити асортимент та знайти покупців закордоном. Адже навіть за заморожену обліпиху там можна отримати ціну, яка покриє усі витрати

Потенціал обліпихового ягідництва з точки зору економіки можна оцінити дуже високим на сьогодні.