Встановлення системи мікродощування в теплицях та на відкритому ґрунті

Світова практика показує, що в умовах все більш зростаючого дефіциту водних ресурсів висока ефективність виробництва продукції рослинництва при зрошенні може бути досягнута тільки при переході на водозберігаючі комплексні технології локального малоінтенсивного зрошення, що відповідає вимогам «точного», «сталого» землеробства.

До таких ресурсозберігаючих технологій відносять мікродощування. Технологія характеризується низькоінтенсивною, безперервною або переривчастою подачею зрошувальної води і розчинених в ній елементів живлення на зрошувану площу.

Мікродощування відноситься до так званого верхнього поливу, коли вода потрапляє на рослини зверху, залишається деякий час на листках та інших надземних частинах рослини.

Основним етапом встановлення систем мікродощування в теплицях є мотаж поливних штанг з форсунками. Вони розміщуються уздовж тунелю теплиці, як правило, по обидва боки проходу. Форсунки, встановлені в штанги, забезпечують конуси розпилу, сусідні конуси перекриваються між собою, створюючи надійне перекриття і рівномірне зволоження. Управління штангами автоматизоване і здійснюється з пульта управління.

Встановлення системи мікродощування на відкритому грунті здійснюється, як правило, за допомогою мініспрінклерів. Вода від основних труб, прокладених уздовж рядів рослин, за допомогою мікротрубок підводиться до мініспрінклерів, які здійснюють круговий полив.

Система мікродощування під ключ включає:

  • підбір обладнання, гідравлічний розрахунок системи зрошення, специфікація;

  • узгодження проекту з замовником;

  • комплектація обладнання;

  • розробка монтажної і розмічальної схеми для складання системи зрошення;

  • виїзд монтажної бригади на об’єкт, вивезення обладнання на об’єкт;

  • монтаж системи зрошення, пуско-налагоджувальні роботи системи;

  • навчання фахівців замовника експлуатації системою поливу, консультації по роботі з системою поливу, її ремонту та експлуатації протягом року.