
СВК «Ягідки» – підприємство молоде: як юридична особа була зареєстрована в 2016 році, а вже 2018 рік став початком активної діяльності. Мета господарства – вирощування органічної лохини з «прицілом» на експорт. Пробні кущі цієї ягоди в дуже невеликому обсязі були посаджені в 2016-2017 роках, основна маса посадок припала на 2018 рік.

На підприємстві встановлена бездротова система управління поливом і фертигації поля. Все обладнання – ізраїльської компанії TalGil. Управління гідравлічним клапаном – бездротове: за запитом він автоматично відкривається і закривається, ніякого ручного втручання. Яку задану команду подає система – той клапан або група клапанів відкривається, пропускаючи заданий обсяг води. Закривається так само.
Крапельне зрошення прокладено в два ряди на відстані 40 см. Між рядами кущів інтервал становить три метри, поле дуже рівне.
Кожен ряд розмічають згідно координатам, отриманим геодезистами зі супутників. Всі вони збережені в електронному вигляді, що дозволяє накладати їх на будь-які проекти, масштабувати за потребою.

Водонакопичувальний басейн також підключено до інтерфейсу автоматизації поливу.
У літню пору вода в ньому прогрівається до температури не менше 22 градусів і тільки після цього використовується для поливу.
Резервуар наповнюється з підземних джерел водопостачання, які також підключені до інтерфейсу автоматизації поливу, що дозволяє контролювати кількість води, що потрапляє у водойму, а потім – на поле. Враховується також кількість випарів.
У Поліському регіоні в воді багато заліза. Тому система була продумана так, що вода під великим тиском виходить з труб фонтаном, частина заліза окислюється і випадає в осад відразу, а частина – в процесі відстоювання води в басейні. Також на підприємстві встановлені системи фільтрації грубої, тонкої очистки та аерація.
Фертигаційний вузол системи дає можливість автоматично збільшувати або зменшувати, а також контролювати внесення маткових розчинів, за показниками pH і ЄС. Оскільки в даному регіоні показники pH у воді перевищують рекомендовані, даний вузол за завданням оператора вирівнює pH води в поле (з 7-7,5 – до 5-5,5). Зазвичай для цієї мети агрономи СВК «Ягідки» вибирають лимонну кислоту, агрономи інших підприємств – ортофосфорну, іноді – сірчану кислоту, проте вона не вирівнює pH до потрібного рівня.

На поле встановлені радіомодулі, що дозволяють керувати будь-яким елементом плантації на відстані до 5 км від насосної станції.
Системою можна управляти зі смартфона, ноутбука або ПК: включити полив, вимкнути, змішати, внести добрива. На полі біля кранових груп встановлено радіомодулі, що дозволяють керувати будь-яким елементом плантації на відстані до 5 км від насосної станції. Їх кількість поступово збільшують – в залежності від того, яку ділянку розвивають.

У СВК «Ягідки» використовують піщано-гравійний і дисковий фільтри очищення.
Один з головних елементів системи зрошення – автоматична станція фільтрації, яка надає можливість очищати воду до рівня, рекомендованого заводом-виробником. З її допомогою продовжується термін служби обладнання для крапельного зрошення. Мало хто уважно ставиться до цього аспекту, і тому через 4-5 років після установки «краплі» частина користувачів стикається з такою проблемою: крапельниця не видає рекомендований, заданий заводом-виробником, водовилив. В результаті зменшується врожайність, деякі рослини взагалі гинуть.
В системі також передбачена автоматична промивка, яка контролює рівень забруднення фільтрів за допомогою вхідних і вихідних датчиків, які «бачать» відповідний тиск. Залежно від того, яке завдання промивання задає оператор, система промивається автоматично. Велика перевага даної автоматичної фільтраційної станції – систему поливу не треба зупиняти під час промивання. Є запасна колба – якщо один фільтруючий елемент промивається, інші працюють на систему зрошення, без зменшення тиску.

